Grupa Zwierciadło wytycza trendy, promując osobowości, idee i wartościowe projekty ze świata kultury.

Kryształowe Zwierciadła to nagrody dla wybitnych osobowości świata kultury, sztuki, nauki  i życia publicznego za: dokonania, postawy i cechy charakteru. Przyznawane od 1995 roku przez redakcję „Zwierciadła”. Od 2005 roku wyróżnienia są wręczane w jednej kategorii: ludzie dialogu, którzy łączą, a nie dzielą.

W 2013 roku nagrody magazynu otrzymali: Stanisława Celińska, Aleksandra Kurzak, Maciej Stuhr i Wojciech Smarzowski. Nagrodę Specjalną z rąk redaktor naczelnej Katarzyny Montgomery odebrała Janina Ochojska.

Wśród laureatów poprzednich edycji są m.in.: Wisława Szymborska, Norman Davies, Maria Janion, Hanna Krall, Andrzej Seweryn, Maja Komorowska, Janusz Głowacki, Nina Terentiew, Aleksander Wolszczan, Karolina Gruszka, Grzegorz Bral, Danuta Huebner, Jerzy Buzek, Henryka Krzywonos-Strycharska, Tomasz i Małgorzata Osuchowie. W 2011 r. nagrodę specjalną odebrał Andrzej Wajda.

Kryształki

Nagrody dla młodych talentów „na miarę kryształów”. Przyznawane od 2008 r. przez Czytelników Zwierciadła. Jest to wyróżnienie dla młodych, idących za życiową pasją osób, które mają już w swoim dorobku pierwsze interesujące projekty, pomysły,utwory i wciąż się rozwijają.Dotychczasowi laureaci to: Jarosław Marek Spychała, Janek Mela oraz Marta Białek-Graczyk.

Wolni od stresu

„Wolni od stresu” to ogólnopolska akcja społeczna prowadzona od stycznia 2009 r. do 2012 roku.  Celem akcji było uświadamianie społeczeństwu faktu, że większość problemów zdrowotnych i tzw. chorób cywilizacyjnych jest efektem stresu.

Specjaliści Zwierciadła, w comiesięcznych artykułach, dawali czytelniczkom praktyczne wskazówki jak radzić sobie ze stresem, zmienić tryb życia i efektywnie odpoczywać.

W ramach akcji organizowane były Letnie  Pikniki Rodzinne, podczas których uczestnicy poznawali ciekawe sposoby aktywnego spędzenia czasu z rodziną w atmosferze pełnej energii. W piknikach uczestniczyli także zaproszeni specjaliści, którzy podpowiadali jak dbać o siebie i walczyć ze stresem.

W akcję „Wolni od Stresu” zaangażował się, nadając jej wizualny kształt, wybitny grafik Andrzej Pągowski zaś  edycję 2011 wsparły wyjątkowe Ambasadorki: Agnieszka Maciąg, Karolina Gruszka oraz Beata Pawlikowska.

Młoda Polska Filharmonia

Młoda Polska Filharmonia to przedsięwzięcie przygotowywane wspólnie przez Grupę Zwierciadło i Fundację Pro Bono PL – orkiestra dla wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży. Ten pionierski projekt skierowany jest do najbardziej utalentowanych uczniów szkół muzycznych II stopnia w wieku 15–20 lat. 37 młodych muzyków wybranych podczas przesłuchań będzie się kształcić pod okiem najlepszych artystów światowej sławy. Na początku października Młoda Polska Filharmonia wyruszy w ogólnopolskie tournée. Młoda Polska Filharmonia to jedyna w Polsce orkiestra dotowana z prywatnych funduszy.