We wtorek 11 kwietnia, w sprzedaży pojawiło się majowe wydanie miesięcznika Zwierciadło (Wydawnictwo Zwierciadło) z księżną Kate Middleton na okładce, która w lipcu odwiedzi Polskę.

Księżna Kate Middleton to uosobienie marzeń dziewczynek wychowanych na filmach Disneya: piękna, mądra, elegancka i poślubiła księcia. Kate de domo Middleton, nie jest wzorem dla kobiet ceniących niezależność, lecz w zawodzie księżnej nie ma sobie równych. Potwierdzi to w lipcu podczas wizyty w Polsce. Czy jej życie to faktycznie beztroska bajka?

W temacie miesiąca Być sobą” przyglądamy się, dlaczego atakowani przez szybkie zmiany i bombardowani natłokiem informacji nie jesteśmy w stanie wszystkich przyswoić. Podświadomie wychwytujemy więc sygnały o tym, co prawdziwe. I do tego lgniemy. Wyczerpani sprzedawaniem siebie, stawianiem w dobrym świetle i udawaniem, przestajemy drżeć o własny wizerunek. Odpuszczamy. Zwracamy się ku tym, którzy wydają się na tyle naturalni, by móc im ufać. I sami się tacy stajemy. Zdaniem socjologów robimy właśnie historyczny zwrot ku autentyczności.

 Polecane tematy bieżącego wydania:

SPOTKANIA m.in:

Krystyna Loska & Grażyna Torbicka. Ikony polskiego dziennikarstwa telewizyjnego. Profesjonalistki w każdym calu. Matka i córka strzegące swojej autonomii – nigdy nie wchodzą razem do kuchni, nie udzielają wspólnych wywiadów. Nam Krystyna Loska i Grażyna Torbicka opowiadają o pracy, która nie może być całym światem, o rodzinie, dla której warto się zatrzymać, i życiu, którego nie da się przechytrzyć.

WYCHOWANIE: „Złoszczę się, mamo…”

Łatwiej zapanujemy nad agresją dziecka, jeśli potraktujemy ją jako słabość, a nie objaw siły.  Złość jest dowodem na to, że dziecko nie umie poradzić sobie z własnymi uczuciami. Bardzo się boi – mówi Małgorzata Ohme, psycholog i psychoterapeuta rodzinny.

WOKÓŁ NAS: „W spirali zadłużenia”

Łatwo wpaść w długi, trudniej się z nich wydostać, ale nawet wizyta komornika nie stawia nas w sytuacji beznadziejnej. O tym, że wyjście ze spirali zadłużenia jest możliwe, rozmawiamy z psychologiem i inicjatorem Programu Wsparcia Zadłużonych Romanem Pomianowskim.

PSYCHOLOGIA SPRAWDZAM Prawda ma długie nogi”

Cenimy ją. Nie zawsze jednak chcemy ją znać: ona nie zapyta, to on nie skłamie. A jeśli się rozstaną, oszukają dzieci, że tatuś i mamusia nadal się kochają. Kłamstwo, tak jak komplement, bywa pomocne – mówią psycholodzy. Z badań wynika, że sięgamy po nie dwa, a nawet sześć razy dziennie .  Dla kogo prawda jest dobra? – wyjaśnia Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta

KSIĄŻECZKI KULINARNE

Do części wydania dołączone zostały książki Karoliny i Macieja Szaciłło „Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem” oraz „Detoksy dla zdrowia i urody”, a także „Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie” autorstwa Moniki Mrozowskiej (objętość 100 stron każda).

 

Wstecz