Jesienna nowość Wydawnictwa Zwierciadło, książka Anny Mieszkowskiej „Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy” otrzymała głosami jury tytuł „Najlepszej książki historycznej II półrocza 2016 roku” w kategorii „W rolach głównych”.
W tej kategorii wyróżniono publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią – biografie i wspomnienia.
mistrzowie_srodek1Wydawałoby się, że o przedwojennym świecie artystycznej Warszawy napisano już wszystko. Podwójna biografia dwóch twórców kabaretowych z czasów II RP udowadnia jednak, że wciąż na rynku książki jest miejsce na rzetelne i ciekawe publikacje przybliżające tę tematykę. Anna Mieszkowska gruntownie przebadała losy swoich bohaterów, Mariana Hemara i Fryderyka Járosy’ego, śledząc recenzje i wspomnienia. Książkę warto też pochwalić za naprawdę bogatą szatę graficzną, oddającą „ducha” tamtej epoki. – uzasadnił wybór Tomasz Leszkowicz, redaktor naczelny Histmag.org.
Podsumowanie plebiscytu:
https://histmag.org/Historia-Zebrana-oto-najlepsze-ksiazki-historyczne-drugiego-polrocza-2016-roku-14599

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to plebiscyt , w którym wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z publicystów historycznych, naukowców i recenzentów książek.
W styczniowej audycji w RDC redaktor naczelny portalu opowiedział o nominowanych publikacjach, w tym o książce „Mistrzowie kabaretu”: http://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-plebiscyt-historia-zebrana/.

Wstecz