W czwartek, 21 kwietnia br. na rynku ukaało się majowe wydanie miesięcznika „SENS” (Wydawnictwo Zwierciadło). Bohaterką okładki jest aktorka Orina Krajewska, która w wywiadzie opowiada o relacjach z mamą – Małgorzatą Braunek i trudnych życiowych lekcjach. Do części nakładu dołączony został film na DVD „Pentameron” wraz z Filmoterapią – zestawem ćwiczeń do rozwijania inteligencji emocjonalnej i samodzielnej pracy z filmem. To nowatorski projekt, który na rynku prasowym ukazuje się po raz pierwszy.

 „Choroba i śmierć mamy pierwszy raz tak mocno i dobitnie pokazały mi, że nie można zaplanować swojego życia i oczekiwać, że ten plan zrealizujemy dokładnie według wyobrażeń” – mówi w wywiadzie okładkowym Orina Krajewska. W szczerej rozmowie aktorka opowiada o Fundacji „Bądź” imienia Małgorzaty Braunek, której jest współzałożycielką, o lekcjach, jakie daje życie, a także pięknych wspomnieniach i trudnych emocjach, związanych ze śmiercią bliskiej osoby.

Czy relacja z mężczyzną jest zagrożona, gdy kobieta zarabia więcej albo utrzymuje dom? W comiesięcznej  debacie Sensu Paulina Młynarska rozmawia z Niną Kowalewską – Motlik, Dominiką Maison i Katarzyną Sokołowską o różnicy między spełnioną profesjonalistką, a niespełnioną siłaczką oraz o tym, dlaczego kobietę aktywną zawodowo często określa się mianem zdystansowanej zimnej karierowiczki

W „Temacie numeru” pt: „Trudne emocje” psycholog Ewa Klepacka-Gryz tłumaczy, że płacz może być oczyszczający, a dziennikarka i trenerka Jolanta Maria Berent radzi, jak wykorzystać energię gniewu w dobrym celu. Ponadto: ćwiczenia na akceptację wstydu, zazdrości, tęsknoty i bezradności przygotowane przez coach Dagmarę Gmitrzak oraz test, na podstawie którego czytelniczki sprawdzą jakiej trudnej emocji najczęściej unikają.

W cyklu „Dobry związek” psycholożka Katarzyna Miller, zastanawia się jak rady przekazywane przez babcie i matki wpływają na nasze związki oraz czy warto się nimi kierować.  Natomiast seksuolog Andrzej Depko przedstawia pięć filarów udanego życia seksualnego i radzi co warto robić na co dzień w związku, by dbać o relację erotyczną.

Do części nakładu miesięcznika dołączony został film na DVD „Pentameron” wraz z  Filmoterapią, czyli zestawem ćwiczeń do rozwijania inteligencji emocjonalnej i narzędziami do samodzielnej pracy z filmem przygotowane przez Martynę Harland. Analiza fabuły wykonana po seansie, pomaga poznać i określić własne problemy i cele.

„Pentameron” to fascynująca i widowiskowa produkcja w reżyserii Matteo Garrone, która otrzymała nominację do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. W rolach głównych plejada gwiazd – Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones. Pełna grozy i zmysłowości opowieść o miłości, pożądaniu i pragnieniach skłania do przemyśleń na temat ludzkich obsesji.

Partnerami filmu z książką są: Uniwersytet SWPS oraz Radio Kolor.

Majowe wydanie miesięcznika „SENS” ma objętość 132 stron, ukazał się w nakładzie 59 tys. egz. i w cenie 9,99 zł ( cena z książką i filmem: 29,99 zł . Sprzedaż numeru jest wsparta kampanią radiową (Polskie Radio RDC, Radio Kolor), prasową: („Zwierciadło”, Gazeta Prawna, Internecie (FilmWeb.pl, dziennik.pl, Zwierciadlo.pl, Facebook, e-darling, zet.pl, poradnikzdrowie.pl, mowimyjak.pl filmoterapia.pl ,swps.pl, wysokie obcasy.pl, nakawie.pl), oraz  e-kwartalniku Zdrowie ma Sens.

Wstecz