Każda następna edycja Targów Książki w Krakowie zaprzecza wynikom badań czytelnictwa. Dlatego autorów książek Wydawnictwa Zwierciadło nie mogło tam zabraknąć.

Podczas tegorocznej edycji krakowskich  Targów skorzystaliśmy z gościnności księgarni Platon24.pl, które swoje stoisko miała w centrum hali targowej „Wisła”. Do tego miejsca zaprosiliśmy autorów nowości i bestsellerów Wydawnictwa Zwierciadło.

Ałbena Grabowska przed spotkaniem z czytelnikami

Na autorki bestsellerów – Ałbenę Grabowską (nagrodzona w ubiegłym tygodniu nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Kobiet za sagę „Stulecie Winnych”), Katarzynę Błażejewską (dwa tomy „Koktajli dla zdrowia i urody”) oraz Maję Popielarską (na targi przyjechało wprost z drukarni wyczekiwane wydanie „Mai w ogrodzie”, ale wiele osób trzymało w rękach ubiegłoroczny besteller -„12 miesięcy z Mają Popielarską”) czekało wielu czytelników.

Do Ałbeny Grabowskiej przyjechały także czytelniczki z już przeczytanymi egzemplarzami książek, podobno książki krążą wśród ich przyjaciół, rodzin i znajomych. Teraz zależało im na tym, by autorkę osobiście poznać. Katarzyna Błażejewska udzielała porad na temat przepisów na zdrowe koktajle, które dodają energii, ułatwiają metabolizm i pomagają wygrać ze stresem. Wielbiciele ogrodów i ogródków czekali na Maję Popielarską.

Autorów nowości jesiennych reprezentowali: Monika Mrozowska („Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie”) oraz Rinke Rooyens („Rinke za kratami”).  Monika Mrozowska z uśmiechem przekonywała, że jedzenie słodyczy może wyjść nam na zdrowie, a Rinke Rooyens opowiadał o ostatniej debacie na temat książki oraz o planach związanych ze swoim projektem „Rinke za kratami”. Był zaskoczony rozmiarem Targów i liczbą osób tłoczących się przy stoiskach. Stwierdził, że zadaje to kłam opiniom, że czytamy coraz mniej książek.

Na Targach swój dorobek przedstawiło blisko 700 znakomitych autorów z kraju i zagranicy. Targi odwiedziło ponad 68 tysięcy osób.

Rinke Rooyens („Rinke za kratami”) podczas spotkania z czytelnikami

Wstecz