W czwartek, 18 czerwca w sprzedaży pojawiło się lipcowe wydanie miesięcznika Zwierciadło (Wydawnictwo Zwierciadło) z WAKACYJNYM PRZEWODNIKIEM KULTURALNYM (20 stron ekstra) w którym znajdzie się, przygotowany przez redakcję miesięcznika Zwierciadło, przegląd najciekawszych kulturalnych wydarzeń tego lata w pigułce. W numerze także, druga odsłona akcji KOCHAM NIE TRUJĘ, której celem jest  wzrost świadomości i wiedzy  Polaków na temat  zdrowego żywienia i jego wpływu na nasze życie.

 

GWIAZDA NUMERU

Bohaterką okładki jest piosenkarka Natalia Przybysz, która nie przypomina już łysej nastolatki z zespołu Sistars. Krzyczy, że zapomniała o swoich piersiach i że potrzebuje więcej prawdy w swoich pieśniach – wszystko to na najnowszej płycie. Utwory napisała po wyjściu z terapii:  „Trafiłam tam za namową kogoś bliskiego, na terapię zostałam zaprowadzona trochę jako osoba do towarzystwa. I już zostałam. Przekonało mnie zdanie wypowiedziane w radiu, że na kozetkę trafia się, by przeżyć żałobę, po dzieciństwie, którego nigdy się nie miało.”

 

WYBRANE TEMATY BIEŻĄCEGO WYDANIA:

TEMAT MIESIĄCA: NASZ DOM ZIEMIA

Czy cywilizacja ma szanse na przetrwanie? Tam, gdzie ceniono zasoby naturalne, kwitło nie tylko rolnictwo, także kultura, sztuka i wszystkie obszary cywilizacji. I odwrotnie – tam, gdzie ludzie uznali, że nie „opłaca” im się dbałość o ziemię i działanie zgodne z prawami przyrody, tam choroba ziemi przeniosła się na całą cywilizację. Wyzwanie, przed którym stoimy, to połączenie postępu technicznego z troską i dbałością o przyrodę, co do tej kwestii nie ma już wątpliwości. Jak to jednak

ZJAWISKO: CZTERDZIESTKA TO NOWA DWUDZIESTKA

Czterdziestka jako nowa dwudziestka, pięćdziesiątka jako nowa trzydziestka, a zamiast starości – trzeci wiek. Nasze macierzyństwo wiąże się dzisiaj także z czasem dojrzałości, mamy po kilka karier i wciąż szanse na nowe otwarcia. Co dla kobiet oznacza dziś życie w tzw. przesunięciu?

AKCJA KOCHAM NIE TRUJĘ

W drugiej części cyklu zachęcamy do świadomego myślenia o jedzeniu, do zmiany naszych jadłospisów, nawyków i przekonań. W tej części cyklu szczególnie polecamy artykuł: Pyszne Zamienniki w którym  podajemy listę zdrowych produktów, przypraw, którymi można zamienić ich niezdrowe odpowiedniki oraz podpowiadamy jak je wykorzystać.

WAKACYJNY PRZEWODNIK KULTURALNY CZYLI JAK KULTURALNIE ZAPLANOWAĆ WAKACJE

Wakacyjny Przewodnik Kulturalny, czyli najciekawsze kulturalne wydarzenia tego lata w pigułce. Wystawy, koncerty, festiwale, premiery i nie tylko. Podpowiadamy, jak kulturalnie zaplanować sobie wakacje: gdzie się wybrać, co przeczytać, czego posłuchać.

 

Wstecz