20 września ukaże się październikowe wydanie miesięcznika „ZWIERCIADŁO”. Do całego nakładu magazynu dołączony jest Kalendarzyk Zwierciadła na 2014 rok, do wyboru w dwóch wersjach kolorystycznych. Okładki kalendarzyków ozdobione są kultowymi wzorami Williama Morrisa, brytyjskiego malarza, rysownika, architekta i projektanta, którego prace weszły już na stałe do kanonu wzornictwa.

Bohaterką numeru jest MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA, która w znakomitym wywiadzie ukazuje                       się czytelnikom z zupełnie innej, mało znanej strony. Chociaż telewizja przyniosła jej wielką popularność,      to jednak teatrowi oddała najwięcej. Krytycy nie wiedzieli jak o niej pisać. Bo oto gwiazda serialu gra ważne role u najwybitniejszych reżyserów teatralnych. Dzisiaj już nikt nie ma takich dylematów. Małgorzata Kożuchowska właśnie mierzy się z kolejną pełnokrwistą kreacją. W „Kotce na gorącym blaszanym dachu”  w Teatrze Narodowym zagra postać Maggie, której wzorzec zostawiła Elizabeth Taylor. W rozmowie            ze Zwierciadłem opowiada także o reżyserach tyranach i trudnych emocjach, towarzyszących jej                 w artystycznej pracy. O przełamywaniu barier i tym, co ją omija.  Czy marzy czasem o ucieczce? Tylko nam zdradza także swoje drobne szaleństwa i mówi o poszukiwaniu swojej ciemnej strony.

Tematem miesiąca w październikowym wydaniu Zwierciadła jest Partnerstwo: co dziś oznacza? „Młodzi ludzie próbują tworzyć nowy model związku. Kompletnie inny niż ten wyniesiony ze swoich domów, czyli nie patriarchalny, nie matriarchalny, ale – jak twierdzą – prawdziwie partnerski. Coraz więcej w nim jednak walki o swoją niezależność, a coraz mniej miejsca na część wspólną”.

W tym wydaniu arcyciekawe wywiady: MELA KOTELUK, NAOMI WATTS oraz MATTHEW TYRMAND, który właśnie wydał książkę „Jestem Tyrmand, syn Leopolda”. O sobie i o nim. A w kulturze – prawdziwa perełka: fragmenty nieznanych dotąd dzienników AGNIESZKI OSIECKIEJ.

W numerze znalazły się także rozmowy z Ewą Dałkowską, Wojciechem Tochmanem i mężem Teresy Torańskiej – Leszkiem Sankowskim. Wśród felietonistów gościnnie wystąpił Kazimierz Kutz, obok naszych stałych autorów: Macieja Stuhra, Szymona Majewskiego, Doroty Masłowskiej, Katarzyny Miller i Tomasza Jastruna.

Wydanie  wspiera kampania reklamowa w telewizji, radio, prasie, Internecie, punktach sprzedaży prasy

Wstecz