Bohaterką okładki jest Katarzyna Nosowska, która opowiada jak pracą nad sobą dąży do doskonałości i jaka jest jej recepta na szczęście.

Główny temat numeru „Nic mi się nie chce” podpowiada czytelniczkom, jak rozpoznać przyczyny braku siły i jak odzyskać energię życiową, dlaczego warto czasami się lenić i jakie korzyści można osiągnąć z mądrego próżnowania.

W numerze również o tym, czy da się żyć z maminsynkiem, po czym rozpoznać wypalenie zawodowe, jak przyciągnąć pieniądze oraz dlaczego kobiety zdradzają.

O tym, że wszystko w życiu jest możliwe i o przekraczaniu własnych granic można przeczytać w artykule o freedivingu czyli podwodnej jodze. Kolejna część „treningu skuteczności” udowodni, że marzenia potrafią być toksyczne. Tekst pt. „Babie lato” opowiada o niezwykłych podróżach w babskim gronie a materiał „Rozpraw się z Gremlinem” podsuwa rozwiązania jak nie poddać się wewnętrznemu krytykowi.

Comiesięczny informator o warsztatach rozwoju zawiera ponad 50 wiosennych kursów dla tych, którzy chcą wziąć ster życia w swoje ręce.

Na deser 16 stron extra o trudnych relacjach matek i córek. O tym jak mądrze kochać oraz co je łączy a co dzieli opowiadają Magdalena i Agata Środa oraz Joanna i Natalia Klimas w dodatku specjalnym „Matka i Ty”.

Wydanie wspiera kampania reklamowa w radiu KOLOR, internecie oraz w miesięczniku „Zwierciadło”.

Majowy numer miesięcznika SENS ukaże się w nakładzie 51 tys. egz., w cenie 9,90 zł i w objętości 136 stron.

Wstecz