7 listopada br.  Młoda Polska Filharmonia rozpoczęła warsztaty z wybitnymi solistami światowej sławy – Rafałem Zambrzycki-Payne, koncertmistrzem zespołu Ensemble Modern oraz  Eyal Ein – Habar, pierwszym flecistą z  Israel  Philharmonic  Orchestra.  Młodzi artyści wraz z mistrzami zagrają swój pierwszy koncert już 10 listopada w Starym Browarze w Poznaniu. Kolejne koncerty odbędą się w Puławach, Wrocławiu, Częstochowie oraz w Warszawie.

W programie koncertów jesiennej trasy Młodej Polskiej Filharmonii usłyszymy m.in. koncert skrzypcowy A-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta, koncert fletowy e-moll Saverio Mercadante, Orawa Wojciecha Kilara oraz II Symfonia D-dur Ludwiga van Beethovena.

Informacje  o koncertach: www.mpf.zwierciadlo.pl

Idea projektu Młoda Polska Filharmonia

Pierwsze tournée MPF, z repertuarem klasycznym, odbyło się  jesienią 2011 r.  – 6 koncertów w filharmoniach i teatrach, które obejrzało ponad 1500 osób.   Młoda Polska Filharmonia to jedyna w Polsce orkiestra dotowana z prywatnych funduszy. Tworzą ją najbardziej utalentowani uczniowie szkół muzycznych II stopnia w wieku 15-20 lat, wybrani podczas ogólnopolskich przesłuchań w 2011 r.  Obecnie część z nich to studenci akademii muzycznych. Wysoką jakość orkiestry zapewniają warsztaty i zajęcia z wybitnymi muzykami z Polski i zza granicy. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Adam Klocek – dyrektor Filharmonii Kaliskiej, który dyrygował większością orkiestr symfonicznych w Polsce.

Celem organizatora przedsięwzięcia – Fundacji Zwierciadło –  jest popularyzacja muzyki poważnej wśród polskiej młodzieży oraz  edukacja muzyczna wykorzystująca nowatorskie na polskim rynku pomysły. Głównym przedmiotem działalności Fundacji jest wspieranie, promowanie i inicjowanie przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych o unikalnej jakości.

 

Wstecz