Już od dziś w sprzedaży kolejny tom powieści Jarosława Sokoła „Czas Honoru. Przed Burzą”.

Fani książki i serialu nie mogli się doczekać – dyskusja o książce w internecie już trwa – zapraszamy na profil serialu „Czas Honoru” na Facebook.com!

W środę 26.09.12  o godzinie 11.00 w Polskim Radio w Programie 1  można będzie posłuchać rozmowy z Jarosławem Sokołem – polecamy!

Rok 1943. W okupowanej Polsce nasila się bezwzględny terror. Jednocześnie napływ świetnie wyszkolonych w Anglii „cichociemnych” umacnia polskie podziemie. Czas honoru. Przed Burzą opowiada losy czterech spośród nich: egzekutora Bronka Woyciechowskiego, fałszerza dokumentów Janka Markiewicza, oficera wywiadu Michała Konarskiego oraz jego starszego brata Władka, szefa komórki łączności z Londynem. Ich przeciwnikiem jest ambitny szef Gestapo, były as policji kryminalnej, Lars Rainer. Walka wywiadów, działania partyzanckie, akcje dywersyjne tworzą okupacyjną codzienność bohaterów. Akcja powieści toczy się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomowego roku wojny, takich jak masakra na Wołyniu czy powstanie w warszawskim getcie.

Wstecz