Laureata nagrody przyznawanej przez magazyn Zwierciadło poznaliśmy w poniedziałek 28 maja w trakcie jubileuszowej Gali Kryształowych Zwierciadeł. Piotr Orzechowski – artysta znany jako Piano Hooligan, został nagrodzony za niepokorne podejście do muzyki, docenione przez mistrzów.

Piotr Orzechowski gra i komponuje, łączy ze sobą jazz i muzykę klasyczną. Jako pierwszy Polak wygrał kultowy Festiwal Jazzowy w Montreux. Pierwszą nagrodę za własny utwór jazzowy odebrał w wieku siedmiu lat. Studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie i koncertuje ze swoim zespołem, kwartetem High Definition.

Czytelnicy magazynu „Zwierciadło” przyznają nagrodę Kryształków Zwierciadła od pięciu lat. Przyznawana ona jest młodej, ambitnej osobie, która osiągnęła już pierwsze sukcesy i wciąż się rozwija. Czytelnicy oddawali głosy na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej oraz SMS-em.

W gronie tegorocznych nominowanych znaleźli się Magda Szeniawska – animatorka kultury, Monika Borzym – wokalistka jazzowa, Agata Dudek – ilustratorka, Marta Grundland – aktywistka, Julia Holewińska – dramatopisarka oraz Jakub Gierszał – aktor.

Wręczenie Kryształków odbyło się w trakcie Gali wręczenia Kryształowych Zwierciadeł. Nagrody magazynu otrzymali: Maja Komorowska, prof. Cezary Szczylik i Leszek Możdżer. Nagrodę Specjalną z rąk redaktor naczelnej Katarzyny Montgomery odebrał Janusz Głowacki.

 

Wstecz